Efekty uboczne diety detox


Jak każdy detoks, także i dieta oczyszczająca wiąże się z pewnymi niedogodnościami związanymi z odstawieniem substancji mających stale wpływ na organizm człowieka, w tym często substancji uzależniających.

Zmęczenie

Dieta oczyszczająca w pewnym stopniu ogranicza dostawy cukrów i tłuszczy, które stanowią szybkie źródło energii. Dodatkowo prace narządów oczyszczających organizm pochłaniają dużo dostarczanej w trakcie diety energii. Jednak po pierwszych trudnych dniach wszystko się poprawi.

Biegunki lub zaparcia

Zmiana diety często wiąże się z problemami układu pokarmowego. Nowe składniki posiłków wywołują aktywację innych enzymów w ciele człowieka, a ponieważ ten proces często uzależniony jest od dawek nowego składnika, do pełnej aktywacji potrzebny jest czas.

Dodatkowo zwiększająca się w diecie podaż błonnika, sorbitolu i fruktozy (cukrów owocowych) może powodować rozluźnienie stolca.

Bóle głowy

Ten problem jest związany z odstawieniem uzależniających związków takich jak kofeina i nikotyna. Uzależnienie warto zwalczyć. Możliwości jakie odkryje przed wami wasze ciało mogą być bardzo interesująca.

Rozdrażnienie i zmiany nastroju

Stale dostarczane do organizmu duże ilości cukrów i tłuszczy mogą działać uzależniająco, podobnie jak kofeina i nikotyna. Zmiany nastroju są efektem odstawienia tych produktów.