Koktajle owocowe


Smakowite i pachnące koktajle owocowe są podstawą diety oczyszczającej. Możesz je przygotować nawet z najprostszym sprzętem. Wspaniale zastępują soki, dostarczając jednocześnie do organizmu więcej składników.

Do przygotowania koktajli przydatnym narzędziem będzie robot kuchenny lub blender. Oczywiście owoce, czasem trochę wody i ulubione przyprawy. Jeśli koktajl ma być bogatszym źródłem składników odżywczych, można do niego dodać nieco nasion, orzechów, kiełków lub choćby ugotowanego ryżu.

Przygotowując koktajl trzeba pamiętać o dokładnym umyciu owoców, które znajdą się w nim w całości. Owoce o grubych skórkach, takie jak pomarańcze czy cytryny należy obrać. Nie zapomnijcie o wyciągnięciu pestek i gniazd nasiennych.

Sokowa dieta detox dla oczyszczania organizmu
Źródło: SXC.hu

Chłodny koktajl owocowy na gorące dni to wspaniałe orzeźwienie, które może zastąpić ciężki posiłek nie tylko w trakcie stosowania diety detox. Źródło odżywczych witamin i minerałów w postaci koktajlu może sprawić przyjemność wszystkim członkom rodziny dając ochłodę latem. W wyjątkowych sytuacjach można pokusić się o podanie koktajlu w postaci lodów, sorbetu. Zwróćcie jednak uwagę, że w zimnych pokarmach w mniejszym stopniu odczuwamy słodki smak, lepiej więc wybrać do tego celu słodsze owoce. Szczególnie, gdy mrożony koktajl ma być również smakołykiem dla dzieci.

W przypadku, gdy Twój robot lub blender radzi sobie z kostkami lodu, możesz przed przygotowaniem właściwej części koktajlu pokruszyć kilka kostek.

Dieta detox z koktajlowym szaleństwem

Koktajl melonowo-truskawkowy

Składniki:

  • 1 melon
  • 10 truskawek

Sposób przygotowania:

Średniej wielkości melon należy obrać i pozbawić pestek. Cząstki miąższu zmiksować wraz z truskawkami w blenderze lub robocie kuchennym. Można podawać z listkiem melisy lub mięty oraz kruszonym lodem.

Koktajl jagodowy

Składniki:

  • 2 banany
  • 10 truskawek
  • miseczka jagód, bądź mieszanka z malinami
  • szklanka wody lub wody i kruszonego lodu

Sposób przygotowania:

Obrane i pokrojone banany połącz z truskawkami i jagodami. Dolej wodę i zmiksuj na gładko. Połącz z kruszonym lodem.

W dziale koktajle owocowe znajdziecie inne smaczne przepisy.